Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir
3 toplam youm
0 toplam cevap
0 takipçiler
 
en etkin yorumlar
en tartışmalı yorumlar
2 Yorum yazarları
ELİF SUDE DoğanÖmer Doğan Mevcut yorum yazarları
  Üye Ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ömer Doğan
Yönetici

Bence Avrupa Gelişim Planı Projenin omuriliğini oluşturmaktadır.2019 yılında başvuru kılavuzları değişti. Yeni kılavuzda bir çok bölüm yok ve en önemli bölüm Avrupa Gelişim Planı dır. Başvuru formunda belirttiği gibi; Bu bölümde kurumunuzun Avrupa Gelişim Planını tanımlamanız ve açıklamanız istenmektedir. Plan, kurumunuzun uzun vadeli hedeflerini tanımlamalı ve bu hedeflerin kuruluşunuzun ihtiyaçları ve faaliyet gösterdiği alanla nasıl ilişkili olduğunu açıklamalıdır. Plan, başvurunuza bir dayanak teşkil etmesi içindir. Bu nedenle projenin süresinden daha uzun bir süreyi kapsamalıdır.Avrupa Gelişim Planınızın kapsamı, kuruluşunuzun büyüklüğü, kapasitesi ve Avrupa ve uluslararası işbirliğindeki mevcut deneyim ile orantılı olmalıdır. İlgili ve gerçekçi hedefler ve amaçlar tanımlamalısınız. Avrupa Gelişim Planı,… devamını oku »

ELİF SUDE Doğan
Üye
ELİF SUDE Doğan

Avrupa Gelişim Planına yazılabilecek başlıklar ne olabilir? Erasmus+ Ka102 Projesi başvuru kılavuzunda bu kısmı doldururken neye dikkat etmeliyiz. Bazı örnekler verebilir misiniz.

Ömer Doğan
Yönetici

Avrupa Gelişim Planı: 1.Kısım: 1. Paragraf:Avrupa Gelişim planından 2020 stratejisinden, projemiz ile ilgili kısmından bahsedilmelidir. 2. Paragraft:Projenin konusu ile alakalı paragraf olmalıdır ve ilk paragrafa bağlanmalıdır. Yanı Projemizin konusu Avrupa Gelişim planı ile alakalı olduğu belirtilmelidir. 3.Paragraf :Okulun ,öğrencilerin ihtiyaçlarından bahsedilmelidir ve bu ihtiyaçları nasıl tespit ettiğinize yer verilmelidir. İhtiyaçlar belirli olmalı çok uzatılmamalı proje konusu ve süresi ile ilişkili olmalıdır. 4. Paragraf: Belirlediğimiz ihtiyaçlardan yola çıkarak ve Erasmus+ ın yatay önceliklerini de ele alarak bir hedef cümlesi oluşturuturmalıdır. 2. Kısım: 1. Paragraf: Bu kısıma . Kısımdaki 3.Paragraftaki ihtiyaçlar kısaca bahsedilmeli ve bu ihtiyaçları nasıl belirlediğimiz yazılmalıdır. 2. Paragraf: Bu… devamını oku »